A A A K K K
для людей із порушенням зору
Чагорська територіальна громада
Чернівецького району, Чернівецька область

ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА ОБ’ЄДНАНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

Фото без опису

2020 рік

ЗМІСТ

 

Розділ І. ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІЇ

1. Основні цифри та факти для інвестора

  1. Природно - географічні та кліматичні умови

3. Освіта, охорона здоров’я, культура і дозвілля

4. Трудові ресурси

5. Транспортна інфраструктура

6. Структура економіки

7. Доходи бюджету

8. Досягнення громади

 

Розділ ІІ. ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ       

1. Пріоритетні сектори економіки та пропозиції для залучення інвестицій.

2. Земельні ресурси для інвестиційної діяльності.

 

Розділ IІІ. КОНТАКТИ

 

Розділ І.           

ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІЇ

 

1. Основні цифри та факти для інвестора

Чагорська сільська об’єднана територіальна громада знаходиться в південній частині Чернівецької області.

 

Перші вибори : 23 грудня 2018 року

Кількість рад, що об'єдналися: 3

Центр громади – село Чагор  

Площа об'єднаної територіальної громади: 50,25 км 2

Кількість старостинських округів: 2

Загальна чисельність населення громади – 11 137 особи

село Чагор – 5 291 осіб;

село Молодія – 3 995 особи;

село Луковиця – 1 851 осіб.

Відстань: до обласного центру м. Чернівці – 9 км, до районного центру смт Глибока  – 25 км. До найближчої залізничної станції Чернівці – 9 км.

   Фото без опису

 

2.  Природно-географічні та кліматичні умови

Громада знаходиться у Передкарпатті, з середніми висотами  300–400  м н.р.м.

Клімат помірно континентальний, м’який, вологий. Середня температура січня – мінус 4,9°С, липня – плюс 17,5°С. Період з температурою понад плюс 10°С становить 165 днів. Опадів близько 650–750 мм на рік, максимальна кількість – у червні – липні. Сніговий покрив нестійкий. Лежить у вологій, помірно теплій агрокліматичній зоні.

Адміністративним центром Чагорської об’єднаної територіальної громади є село Чагор.  

Село Чагор виникло в кінці XVШ ст. Землі теперішнього села належали Чернівецькому митрополитові Чагірці, який заснував на цій території свій маєток. Від його прізвища і походить назва села. Хоч є й інші версії. Місцевість була горбиста, а пастухи, поганяючи худобу, що паслась в чагарниках, гукали: «Ча-ча-ча», а дійшовши до гори, підганяли худобу вигуками: «Гор-гор-гор». От і склалось «ча-гор», тобто назва села Чагор.

Через центр села протікає невелика річка Кісся (Кізія), яка є притокою річки Дереглуй. На кордоні села Чагор та села Молодії протікає річка Дереглуй, яка є притокою річки Прут.

Рельєф Чагорської об’єднаної територіальної громади різноманітний: зустрічаються рівнини, підвищення та пониження, розчленований ярами та балками. З утворенням ярів населення бореться як може, в основному, засаджує їх деревами.

Великим багатством громади є ґрунти. За тисячолітню історію господарювання людини на території громади ґрунтовий покрив зазнав багатьох змін, передусім завдяки широкому розвитку землеробства і перерозподілу угідь. Велика площа земель зайнята ріллею, сіножатями та пасовищами. Останніми роками спостерігається тенденція до зменшення площі ріллі і збільшення площ під забудовами, шляхами.

Формування головного компоненту родючості ґрунту - гумусу здійснюється шляхом внесення органічних і мінеральних добрив, агрокультурними процесами. Але це не завжди допомагає підвищити вміст гумусу, який з кожним роком втрачається, оскільки земля перейшла у приватну власність і люди не завжди мають можливість добре обробляти її.       Рослинний покрив багатий і різноманітний. Окрасою центра села Чагор є пам’ятка природи - алея каштанів. Ці дерева були посаджені жителями Чагра на початку XX століття. Кожної весни вони милують око мешканців села 

 

Інформація про наявні земельні ресурси

Фото без опису

  3. Освіта, охорона здоров’я, культура і дозвілля

На території Чагорської об’єднаної територіальної громади функціонують:

  • 3 дошкільні навчальні заклади, де навчаються 224 дитини;
  • 4 загальноосвітні навчальні заклади, де навчаються 1164 дітей;
  • 3 заклади охорони здоров’я, з працюючими 7 лікарями та 14 працівниками середнього медичного персоналу;
  • 1 бібліотека, де працює 1 особа;
  • 3 будинки культури, де працюють 8 осіб.

 

4. Трудові ресурси

На території Чагорської об’єднаної територіальної громади проживає 11137 особи, в тому числі 6312 осіб працездатного віку.

 

5. Транспортна інфраструктура

Адміністративний центр ОТГ – с. Чагор, яке розташоване за 9 км від обласного центру м. Чернівці та за 25 км від районного центру смт Глибока. До найближчої залізничної станції Чернівці – 9 км.

Фото без опису

 

Фото без опису

 

6. Структура економіки

На території Чагорської об’єднаної громади здійснюють діяльність та сплачують податки 34 юридичні особи та 342 фізичні особи-підприємці.

 

Основні підприємства

Підприємство, організація, установа

 

Вид діяльності (основний)

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ікс Груп»


Фото без опису

Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами

Товариство з обмеженою відповідальністю «Техно-Буд Сервіс»

Фото без опису

  • Будівництво житлових і нежитлових будівель
  •  

Товариство з обмеженою відповідальністю «Техно Плюс»

Фото без опису

  • Виробництво фанери, дерев'яних плит і панелей, шпону
  •  

Фермерське господарство «Екомясо-Нік»

Фото без опису

Виробництво м'яса

  

Селянське (фермерське) господарство «Земля Буковини»

Фото без опису

  • Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур

 

 

7. Доходи бюджету

 

Власні доходи ОТГ за 2019 рік (тис. грн.)

      Фото без опису

За 2019 рік Чагорська ОТГ отримала 17947 тис. грн. власних доходів.  

 

 

 

8. Досягнення громади

На Буковині свято Маланки завжди проходить колоритно, весело та масово. Мабуть, важко знайти народне свято в нашому краї, яке б викликало такий сплеск веселощів і збирало тисячі гостей. 

Фото без опису Новорічна Маланка має давню історію та відповідну символіку. Це свято бере свій початок ще з дохристиянських часів, проте традиційність збереглась і до наших днів, хоча  магічний, морально-виховний зміст значно змінився. У сучасній Маланці поєдналися реальність, міфічність, вигадки, дотепність народна мудрість та гумор.

 З метою вшанування багаторічних традицій нашого Буковинського краю, щорічно 14 січня, в селі Чагор відбувається фольклорно-етнографічний фестиваль Сучасної Буковинської Маланки.

Також Чагорська сільська створила комунальна підприємство «Благоустрій» та закупила спецтехніку яка працює на благо жителів громади.   

Фото без опису

 

РОЗДІЛ ІІ.

ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ

 

1. Пріоритетні сектори економіки та пропозиції для залучення інвестицій

На території Чагорської ОТГ пріоритетним сектором являється «третинний», тобто надання послуг та роздрібна торгівля. Чагорська сільська рада пропонує земельні ділянки для будівництва сміттєпереробного заводу та сонячної електростанції.

   Сонячна енергетика - одна з галузей альтернативної (відновлюваної) енергії, що розвиваються найбільш динамічно. Вона заснована на перетворенні енергії, випромінюваної Сонцем, в інші види енергії, наприклад, в електрику або тепло. Сонячна енергетика - виключно екологічна, вона не робить ніякого впливу на навколишнє середовище. Її розвиток стимулюється як чисто економічними факторами (до таких можна віднести постійно зростаючі ціни на традиційні (вугілля, нафта, торф, газ) джерела енергії, зниження вартості обладнання для станцій, що працюють на поновлюваних (альтернативних) джерел енергетики при збільшенні їх продуктивності, що в цілому призводить до зниження собівартості виробленої електроенергії. У 2016 році «сонячна» електрика стала найдешевшою в порівнянні з іншими альтернативними способами електрогенерації, наприклад, хвильовими або вітровими станціями), і державною підтримкою (спеціальні програми, що заохочують будівництво сонячних станцій за рахунок застосування економічно привабливого зеленого тарифу для викупу виробленої електроенергії).

Реалізація проекту матиме значний соціальний ефект, завдяки якому будуть  отриманні додаткових фінансових надходжень до бюджету Чагорської ОТГ за рахунок оренди землі та створення робочих місць для населення.

Щороку кожен представник середнього класу продукує вантажівку відходів. Відходи стають проблемою №1 для нашої країни, яка сьогодні в прямому значенні слова потопає у власному смітті. Сміттєві полігони давно перетворилися на зони екологічного лиха. У деяких країнах вони є навіть забороненими. Тож на зміну їм постають сміттєпереробні заводи та мода продукувати менше відходів. Сьогодні, активно застосовують біотехнологію, що дає змогу розщеплювати пластик. Для цього використовують особливий грибковий фермент, який здатен розщеплювати полімери на прості мономерні елементи. Йдеться про пластикові пляшки та поліестер, який масово використовують в текстилі. Так забезпечується «колообіг пластику»: відхід від одного продукту використовують, щоби створити інший.

Переробка шин, або переробка гуми — це процес переробки використаних шин, які вже не можна використовувати на транспортних засобах через знос або пошкодження. Переробка гуми дасть можливість виготовляти резинову крихту, з якої активно можна виготовити дорожнє покриття.

Чагорська сільська рада може запропонувати земельну ділянку під створення сміттєпереробного заводу та сортувального цеху твердих побутових відходів на території Чагорської об’єднаної територіальної громади.

 

2. Земельні ресурси для інвестиційної діяльності

 

На території громади є три полігони для збору сміття, один з яких Чагорська сільська рада залюбки дасть в оренду для будівництва сортувального або сміттєпереробного заводу.

Чагорська сільська рада має в наявності привабливі земельні ділянки для будівництва сонячної електростанції площею більше 10,0 га..

 

РОЗДІЛ IІІ. КОНТАКТИ

 

Контакти для інвесторів:

Чагорська сільська рада

60412, Чернівецька область

Глибоцький район, село Чагор, вул. Незалежності, 79

Тел. +38 (0234) 38583, 38584   

Електронна адреса: [email protected]

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь